KOMODY

W przedpokoju, sypialni, pokoju dziecięcym lub przedpokoju idealnie sprawdzają się meble na wymiar, takie jak chociażby komody dostępne w naszej ofercie. Meble mogą być wykonane w różnych rozmiarach jeśli chodzi o długość lub szerokość oraz w ponad 90 kolorach. Nasze komody wykonywane są z płyty o grubości 28mm, dzięki czemu są trwałe i stabilne. Klient sam wybiera wszelkiego rodzaju akcesoria do komody ? nóżki, uchwyty czy prowadnice do szuflad.

Komoda jest meblem, który może składać się na przykład tylko z szuflad, drzwi przesuwanych lub otwieranych albo łączyć w sobie oba te warianty. Warto dobrać odpowiednie i wytrzymałe prowadnice w szufladach, gdyż komoda to bardzo często używany mebel. Aby uniknąć hałasu przy domykaniu szuflad, dobrym pomysłem jest zastosowanie prowadnic z pełnym lub niepełnym wysuwem wraz z hamulcem. Odpowiednio dobrana szafa i komoda potrafią stworzyć we wnętrzu zgrany i widowiskowy duet.

Porady

  • Dzięki możliwości zastosowania kombinacji różnych kolorów, faktur czy też różnorakich wypełnień frontów komody możliwe staje się wytworzenie niewielkiego dzieła sztuki meblarskiej.
  • Gdy komoda stanowi przewodni element w pomieszczeniu, ważne jest nadanie jej poprzez szkło (białe, kolorowe, piaskowane lub z grafiką) umieszczone we frontach delikatności oraz lekkości.
  • Dziś dominują niskie, modułowe meble, a więc często ustawiane w wielu kombinacjach komody stają się najważniejszym meblem w salonie. Należy wtedy dokładnie przemyśleć, jak zgrać ze sobą faktury, kolor i materiał z jakiego komoda jest wykonana, gdyż jest to bardzo ważne.
  • Mebel stanie się bardziej wyrazisty i nabierze głębi dzięki wykorzystaniu elementów szklanych. Refleksy i oddziaływanie kolorem całkowicie zmienia styl mebla i to, jak widzi go otoczenie. Niespotykane oraz interesujące uchwyty stanowią prawdziwą ozdobę komody.