STOLIKI NOCNE

Dopełnieniem oferty łóżek są szafki i stoliki nocne, które są wytwarzane ze szkła i płyt występujących w wielu kolorach. Klient ma też pełną dowolność w wyborze rodzaju szafki, uchwytów oraz nóżek. Szafki nocne z naszej oferty można łączyć z różnymi modelami łóżek. Dołożyliśmy wszelkich starań, aby meble te nie tylko spełniały swoje podstawowe funkcje, ale też przystrajały sypialnie i zgrywały się z innymi elementami otoczenia danego pokoju.

Porady:

  • Stoliki nocne są niezależnymi meblami stawianymi tuż przy jednym i drugim boku łóżka. Ich kolor jest często dopasowany do innych mebli znajdujących się w sypialni.
  • W przypadku braku miejsca w sypialni lepiej postawić jeden, ale za to wyróżniający się stolik nocny przy jednym z boków łóżka. Nie warto na siłę meblować małego pomieszczenia.
  • Istotne jest dopasowanie wysokości stolika do łóżka, przy którym ten mebel stoi. Zazwyczaj na stolikach nocnych trzymamy rzeczy, które są nam w ciągu nocy potrzebne (budzik, lampka), albo te które lubimy mieć pod ręką (książka, zdjęcie, szklanka wody).
  • W małych sypialniach ciekawym rozwiązaniem jest zrezygnowanie z klasycznego stolika nocnego, na rzecz szerokiej półki, która jest umieszczona w zagłówku łóżka. Taka półka montowana jest na całej jego szerokości. Takie rozwiązania optycznie wydłuża pomieszczenie.
  • Do stolika nocnego można zamontować szuflady, zamykane drzwiczki albo zostawić otwarte półki. Wygląd mebla warto dopasować do indywidualnych potrzebo i otoczenia. Drobne rzeczy, takie jak chusteczki czy różne kosmetyki, których nie chcemy zbytnio eksponować można przechowywać w zamykanych szafkach lub szufladach, jednocześnie chroniąc je przed kurzem.