SZAFKI RTV

Niskie i długie meble, wykonane z grubej płyty są częstym elementem wystroju salonu. Szafki w naszej ofercie są wykonywane w wielu rozmiarach i montowane są do nich opcjonalnie szuflady, nóżki i drzwiczki, co sprawia, że szafka RTV staje się ciekawie wyglądającym meblem użytkowym. Meble RTV pozwalają na stworzenie ciekawej kombinacji półek, regalików i komód idealnie do siebie dopasowanych.

Porady:

  • Przy projektowaniu biblioteczki lub regałów na książki należy uwzględnić wysokość między półkami. Albumy ze zdjęciami mieszczą się w przestrzeni ok. 36 cm, encyklopedie i słowniki w ok. 30 cm, a pozostałe książki w mniej więcej 23 cm.
  • Półki bez dodatkowych wsporników nie powinny być zbyt długie, ze względu na ciężar, jaki mogą wywierać na nie książki. Płyta, z jakiej wykonane są półki jest wytrzymała, ale by uniknąć wygięcia lepiej zastosować płytę o grubości 28 mm.
  • Głębokość witryny czy biblioteczki może być różna, wszystko zależy od przeznaczenia. Mebel, w którym będziemy trzymać książki powinien mieć głębokość ok 30 cm ? wtedy zmieszczą się w nim większe albumy. Standardowych rozmiarów książki zajmują ok. 25 cm. Warto przejrzeć swoją kolekcje książek, zanim zakupimy regał lub biblioteczkę.
  • Zamykane szklanym frontem witryny to popularny mebel zaraz obok biblioteczki. W takich witrynach przechowuje się bardzo często przedmioty, które mają dla nas duże znaczenie i dodają atrakcyjności pomieszczeniu, w którym się znajdują. Szkło, prócz chronienia przed kurzem i eksponowania ustawionych na meblu rzeczy, czyni go wizualnie lekkim.
  • Punktowe podświetlenie regału lub biblioteczki uwydatnia kolor i fakturę mebli, dając ciekawy wizualnie efekt.
  • Dobrze rozplanowana biblioteczka przez optymalne połączenie regałów, szklanych półek i oświetlenia punktowego może ciekawie podzielić jej wnętrze na kilka sfer o różnym zastosowaniu. Warto postarać się o to, by biblioteczka spełniała swoje funkcje, a jednocześnie była interesująca i atrakcyjna.