BIBLIOTECZKI

Klasyczny mebel o nowoczesnym przeznaczeniu. W wersji otwartej albo zamkniętej (często ze szklanym frontem), wykonany z płyty lub forniru. Wszelkie wymiary są uzgadniane z klientem, aby biblioteczka pasowała do pozostałych mebli. Fronty chronią przed przedostawaniem się do środka kurzu, co pozwala na utrzymanie biblioteczki w czystości. Projektanci mają szerokie pole do popisu przy planowaniu własnego mebla dzięki szerokiej gamie kolorów. Biblioteczki są wykonywane z płyt o grubości 28 mm lub 36 mm. Ponadczasowego charakteru nadaje meblowi dekor płyt, z których jest on wykonany, przypominający strukturę drewna. Piaskowane szkło na froncie witryny lub biblioteczki ozdabia te meble i dodaje walorów estetycznych.

Porady
  • Przy wyborze biblioteczki zwróć uwagę na rozstaw (wysokość) półek, aby zmieściły się na nich różnego rodzaju książki. Warto wiedzieć, że zwykłe książki zajmują około 23 cm wysokości, słowniki czy encyklopedie 30 cm, a wszelkiego rodzaju albumy aż 36 cm.
  • Książki w dużych ilościach są ciężkie, należy więc pamiętać, aby nie stawiać ich na zbyt długich półkach, jeśli nie są one zabezpieczone wspornikami. Płyty wykorzystywane na półki w biblioteczce mają 28 mm grubości.
  • Funkcja, jaką będzie pełnić biblioteczka lub witryna zależna jest od głębokość mebla. W biblioteczce o głębokości 25 cm zmieszczą się normalne książki, ale warto przed zakupem przejrzeć posiadaną kolekcje, zwracając uwagę na wielkość książek.
  • Popularność zyskują witryny ze szklanymi frontami. W przeciwieństwie do biblioteczki nie trzymamy tam książek, a przedmioty, które są dla nas ważne i chcemy je wyeksponować ? urozmaicając tym samym wnętrze. Szkło na froncie nie tylko chroni przedmioty przed kurzem, ale i nadaje meblowi subtelności.
  • Fakturę i kolor płyty można uwydatnić poprzez zastosowanie punktowego oświetlenia.
  • Biblioteczki złożona z regałów, półek i oświetlenia można wykorzystać jako przepierzenie między dwoma pomieszczeniami, z których każdy będzie pełnił inną funkcję. Warto zwrócić uwagę na to, by mebel był nie tylko funkcjonalny, ale też estetyczny.

8 + 3 =

Romax punkt obsługi klienta
Romax