GARDEROBY

Wygląd garderoby zależny jest w głównej mierze od tego, jak duże jest pomieszczenie. Garderoba najczęściej przyjmuje kształt prostokąta, kwadratu albo litery ?U?i ?L?. W garderobach stosuje się rozwiązania, które pozwalają na wygodniejsze korzystanie z niej i zachowanie porządku. Z tego względu tworzone są dwa identyczne moduły jeden damski, a drugi męski, z takim samym wyposażeniem, ale oddzielone od siebie strefą przeznaczona na długie ubrania.

Wnętrze garderoby może zostać zagospodarowane w systemie kolumnowym, rurowym, ale także być uzupełnione o elementy wyposażenia takie jak półki, szuflady, kosze, półki na buty, drążki, pantografy.

Wielokrotnie zdarza się, że w garderobie przechowywane są rzeczy takie jak np. odkurzacz, deska do prasowania, żelazko, rzeczy sezonowe, pojemniki na brudne ubrania. Garderoba z racji swej przestronności i rozmiarów może oczywiście pomieścić te wszystkie rzeczy, ale warto przeznaczyć na nie specjalny moduł tak, aby móc w niej wykorzystać nawet najmniejszy kąt.

Porady

Najlepiej jeśli garderoba znajduje się w pobliżu sypialni. Może być odgraniczona od niej drzwiami przesuwanymi, ścianką zbudowaną z płyty gipsowo-kartonowej lub też tworzyć niezależne pomieszczenie, którego wejście jest dodatkową ozdobą. Wygląd garderoby zależy od naszych osobistych preferencji, wykorzystanych kolorów, faktur i materiałów.

Z praktycznego punktu widzenia w garderobie najlepiej zamontować drzwi przesuwane. Przy ich otwieraniu skrzydło drzwiowe nie zajmuje żadnej dodatkowej przestrzeni, gdyż przesuwa się po prowadnicy na boki. Drzwi mogą być wypełnione lustrem, płytą w kolorze odpowiadającym temu w pomieszczeniu, rattanem, bambusem. Te ostatnie zapewne przypadną do gustu miłośnikom natury. Natomiast decydując się na wypełnienie z szybą mleczną lub z poliwęglanu zyskujemy intrygujący efekt wizualny, kiedy będzie zapalone światło.

Odstępy pomiędzy regałami umieszczonymi w garderobie powinny wynosić co najmniej 70 cm tak, aby móc się po niej bezproblemowo poruszać. Jeśli nie chcemy czuć się przytłoczeni regałami i szafami, możemy skorzystać z rozwiązań, jakie oferuje system kolumnowy lub rurowy. Garderoba wykona w ten sposób nie będzie przytłaczać i nada nowoczesnego charakteru wnętrzu. Dodatkowo profile oraz rurki w kolorze srebrnej anody komponują się z wypełnieniem płytowym imitującym drewno. Garderoby oparte o system kolumnowy lub rurowy mogą być wyposażone o kontenery z szufladami, które można przesuwać z boku na bok.

Niklowane drążki oddzielają od siebie poszczególne rodzaje odzieży np. marynarki od garsonek, czy koszule od bluzek. Dzięki nim możemy odpowiednio rozmieścić w garderobie długie ubrania oraz inne, które muszą być powieszone.

  • Drążki przeznaczone na krótkie ubrania można zamocować na dwóch wysokościach, ale zachowując między nimi odstęp 105 cm.
  • Drążek, na którym będziemy wieszać długie ubrania jak np. płaszcze, sukienki umieszczamy na wysokości 180 cm, gdyż wówczas odzież nie będzie zwisać na podłogę i się nie pogniecie.
  • W wyższych pomieszczeniach stosujemy pantografy, czyli wieszaki, które można za pomocą uchwytu obniżyć i swobodnie sięgać po ubrania.

W garderobie niezbędne są wieszaki na spodnie, koszule, spódnice, których po każdym wyciągnięciu z szafy nie będziemy musieli prasować. Przy okazji rzeczy na wieszakach jest wygodniej posortować tematycznie. Poziom wygody podczas korzystania z garderoby podniesie się, jeśli zamocujemy wysuwane wieszaki.

Garderoba powinna być także uzupełnione o półki: krótkie, długie, wąskie, głębokie. Najlepiej, aby półki miały przypisane do siebie określony rodzaj rzeczy np. swetry, bluzy, pudełka z dodatkami: np. kapelusze, czapki itp. Z kolei rzeczy takie jak kołdry, pościel, ręczniki przechowujemy na długich i głębokich półkach. Najlepiej, aby stworzyć na półce znajdującej się dość wysoko w szafie bieliźniarkę, gdzie będziemy je przechowywać. Półkę najbliżej sufitu wykorzystajmy jako pawlacz i umieśćmy tam walizki, torby, śpiwory i inne artykuły sezonowe.

W szufladach przechowujemy drobną odzież, jak bieliznę, rajstopy, skarpety oraz inne drobiazgi. Szuflada może być wykonana z płyty laminowanej lub być plastikową skrzynką z drewnianym frontem. Zazwyczaj szuflady mają 50 cm szerokości i 12 cm głębokości, ale produkowane są też w innych rozmiarach. Szuflady mogą być dodatkowo uzupełnione o specjalne wkłady, które podzielą je na mniejsze strefy, w których będzie można przechowywać określony rodzaj rzeczy i dzięki temu unikniemy bałaganu.

W szufladach przechowujemy drobną odzież, jak bieliznę, rajstopy, skarpety oraz inne drobiazgi. Szuflada może być wykonana z płyty laminowanej lub być plastikową skrzynką z drewnianym frontem. Zazwyczaj szuflady mają 50 cm szerokości i 12 cm głębokości, ale produkowane są też w innych rozmiarach. Szuflady mogą być dodatkowo uzupełnione o specjalne wkłady, które podzielą je na mniejsze strefy, w których będzie można przechowywać określony rodzaj rzeczy i dzięki temu unikniemy bałaganu.

Garderoba może być także uzupełniona o dodatkowe elementy wysuwne jak np. metalowe i druciane kosze, półki ażurowe. Takie akcesoria wyposażenia szafy są niezwykle praktyczne, gdyż pozwalają na przejrzenie naszych ubrań bez potrzeby wyciągania wszystkiego na wierzch. Dodatkowo w garderobie jest odpowiedni przepływ powietrza. W garderobie warto wyznaczyć miejsce na obuwie noszone każdego dnia i to sezonowo. W tym przypadku możemy zamontować półki wysuwane na prowadnicach, metalowe drążki, druciane półki.

11 + 8 =

Romax punkt obsługi klienta
Romax

Firma Drutex jest wiodącym producentem okien zarówno w Polsce jak i Europie.Okna pcv firmy Drutex są znane zarówno ze swojej jakości jak i solidności wykonania. Tak zwany ciepły profil GL SYSTEM jest zaprojektowanym systemem okien pcv przez firmę DRUTEX S.A. dla klientów którzy stawiają na jakość ale przede wszystkim na estetykę i nowoczesność. Okna pcv firmy Drutex mają pięciokomorową budowę profilu w którym występuje odpowiednie uszczelnienie szyb a także ramy. Takie rozwiązanie daje w oknach pcv doskonałą izolację termiczną. Okna pcv oferowane przez tego producenta mają różne kształty, w tym także zaokrąglone linie profilu. Autorski system firmy Drutex GL System otwiera niesamowite możliwości kreowania klientom okien do każdego domu i mieszkania, tak aby były spełnione wszelkie wymagania techniczne ale przede wszystkim, żeby okna miały najmodniejsze walory estetyczne.
Okna pcv z profilami zaokrąglonymi są w tej chwili wpisane na najnowocześniejsze trendy stolarki okiennej w Europie. Firma Romax Piła oferując Państwu powyższe okna wie, że połączenie jakości, designu i atrakcyjnej ceny będzie stanowić dla Państwa ciekawą ofertę. Decydując się na zakup  okien w firmie Romax Piła możecie Państwo być pewni, że oferowane przez nas wyroby, są oknami najlepszych polskich firm, firm które swą jakością i atrakcyjną ceną podbiły nie tylko rynek w Polsce ale także i w Europie.
Oferując od wielu lat najlepsze okna pcv, przedstawiamy do Państwa dyspozycji zarówno nasze wieloletnie doświadczenie jak i najnowsze trendy technice i estetyce z branży nowoczesnych okien pcv. Mamy doświadczenie w wielu dziedzinach związanych z budową i wyposażeniem domów i mieszkań. Z ogromną przyjemnością pomożemy Państwu w umeblowaniu mieszkania tak aby było zarówno funkcjonalne jak i przede wszystkim bardzo wygodne. Wiemy także jak bardzo szybko przybywa wszelkich rzeczy w naszych mieszkaniach dlatego doradzimy , zaprojektujemy i doradzimy jak wykonać meble aby pomieściły wszystkie niezbędne przedmioty w Państwa mieszkaniach. Poza oknami pcv oferujemy także szafy i meble do zabudowy. Chętnie zaskoczymy Państwa najnowszymi trendami w wyposażeniu wnętrz a także sprawimy, że wykonanie przez nas szafy czy okien, będzie dla Państwa jedną z najlepszych inwestycji w dom lub mieszkanie. Firma Romax Piła oferuje doskonałą obsługę klienta. Bezpłatnie odwiedzi Państwa projektant i wykonana kompleksową wycenę, a montażem okien zajmie się profesjonalna ekipa montażowa. Decydując się na zakup okien w naszej firmie  możecie Państwo liczyć na dogodny system ratalny. Jesteśmy do dyspozycji zarówno osób prywatnych jak i firm. Zamówimy dla Państwa dowolnie skonfigurowane okna pcv, dostarczymy je i zamontujemy według Państwa wymagań i przedstawionych wzorów.