GARDEROBA

Garderobę może powstać w każdym pokoju i nie ma znaczenia czy jest on duży czy mały. Wynika to z tego, że garderoby wykonywane są na wymiar i tym samym są funkcjonalną zabudowie dowolnego kąta oraz wnęki.  Garderobą może być oddzielne pomieszczenie bądź zabudowana wnęka, zależy to od klienta. W rzeczywistości o wachlarzu pomysłów, decyduje pomieszczenie i przestrzeń, które trzeba urządzić. Świetne na garderobę są ponadto pokoje pod skosem lub na poddaszu, których zaaranżowanie jest dla domowników prawdziwa próbą sił. Odizolowanie skosu ścianką lub drzwiami daje narożnik, który wraz z pomocą drążków i półek stanowi dobra propozycje  na garderobę.

Współcześnie garderoba daje znacznie większą możliwość użytkowania, niż tylko gromadzenie w niej odzieży. W wielu przypadkach spełnia ona funkcję pomieszczenia gospodarczego, gdzie znajdzie się  miejsce na deskę do prasowania, żelazko, odkurzacz czy inne rzeczy ściśle powiązane  związane z mieszkaniem. W uzależnieniu od wielkości garderoby bez zarzutu wydaje się pomysł przygotowania właściwego obszaru dla tego rodzaju  rzeczy, które bardzo często nie mają swojego miejsca w domu.

Porady

 • Najlepszym rozwiązaniem wydaje się umieszczenie garderoby obok sypialni i w zależności od potrzeb odgrodzenie fragmentu tego pomieszczenia drzwiami przesuwanymi czy ścianką kartonowo-gipsową, bądź stworzenie kolejnego pokoju. Garderoba za ścianką kartonowo-gipsową tworzy całość pomieszczenia, a dostęp do niej stanowić może zarazem część aranżacji wnętrza. Całokształt podporządkowany jest pomysłom, stylowi  i poczuciu piękna użytkowników oraz zastosowanych tworzyw, ich barw i wzorów.
 • Bardzo funkcjonalne wydaje się wykorzystanie drzwi przesuwanych. Ich największym atutem jest to, że nie zajmują one miejsca podczas otwierania, gdyż wsuwają się do wnętrza garderoby. Jako część wypełnienia drzwi można zastosować lacobel, rattan, loom, lustro lub płytę laminowaną w barwach pomieszczenia. Dla osób lubiących być bliżej natury i ekologi świetna propozycją będą drzwi wykonane z płyt rattanowych, loomowych lub bambusowych. Dzięki wykorzystaniu drzwi z szyby mlecznej lub przeźroczystego poliwęglanu zyskujemy w pomieszczeniu przyjemny oraz zagadkowy klimat podczas, gdy w garderobie palą się światła.
 • Niezbędne jest zachowanie właściwych odstępów w garderobie między regałami lub szafami. Przyjmuje się, że powinno to być ok. 70cm, aby móc swobodnie poruszać się wewnątrz garderoby. Dla tych, którzy reflektują odmienne, bardziej ażurowe rozwiązania oferujemy w garderoby wykonane w systemie kolumnowym lub rurowym. Takie garderoby są przestronne i bardzo nowoczesne. Profile i rurki w kolorze anody naturalnej (srebrne) doskonale kontrastują z płytą i akcentują jej atuty estetyczne zwłaszcza, jeśli jest to płyta o głębokiej strukturze przypominającej naturalne drewno. W garderobach stworzonych w systemach rurowym czy kolumnowym, kontenery z szufladami mogą spełniać funkcje przenośne, mając możliwość przesuwania ich z jednej strefy do drugiej, co daje możliwość w opcjonalny formie projektować wnętrze.
 • System niklowanych drążków z wieszakami pozwoli nam na oddzielenie od siebie marynarek kostiumów od koszul i garsonek. W jakiejkolwiek formie jest możliwe zaprojektowanie strefy na długie ubrania wierzchnie oraz inne wymagające zawieszenia
 • Dobrym pomysłem jest zamontowanie drążków na krótkie ubrania wiszące  na dwóch poziomach, z zachowaniem odległości około 105 cm pomiędzy jednym i drugim.
 • Drążek na ubrania długie jak płaszcze czy sukienki należy zamocować na wysokości, co najmniej 180cm, żeby spód ubrania nie leżał na ziemi.
 • W dużych pomieszczeniach swoje zastosowanie znajdą pantografy, czyli drążki z uchwytem, które umożliwią  ich opuszczenie na niższy poziom i łatwy dostęp do wiszących rzeczy. Pantografy są pomocnym akcesorium dla niskich domowników  lub osób niepełnosprawnych, którym kłopot sprawia korzystanie z wyższych poziomów zabudowy.
 • Zainstalowanie we wnętrzu garderoby różnego rodzaju wieszaków na spodnie, spódnice, krawaty oraz paski przeciwdziała ich gnieceniu, daje szanse na  korzystanie z nich  bez potrzeby ciągłego prasowania oraz stwarza możliwość segregacji rzeczy. Bardzo wygodne i funkcjonalne są wieszaki wysuwane, które pozwolą nam łatwo odszukać potrzebną rzecz, nie pochłaniając czasu na poszukiwania ubrań w szafie.
 • Płytkie i głębokie, długie i krótkie- półki – to nieodłączny element każdej  garderoby. Na każdej z nich może znaleźć się inny rodzaj ubrań: swetry, bluzki letnie, dresy, bluzy oraz pudła, w których chowamy kapelusze, czapki, szaliki czy rękawiczki. Pościel, ręczniki, koce i pledy ze względu na swój duży rozmiar narzucają konieczność przechowywania ich na szerokich i głębokich półkach. Można stworzyć oddzielny moduł tzw. bieliźniarka, na użytek tego rodzaju rzeczy lub zwyczajnie na najwyższej kondygnacji garderoby, do której nie mamy zwyczaju na co dzień zaglądać.
 • Półki znajdujące się najbliżej sufitu są idealne miejsce na walizki, plecaki, kołdry, poduchy i śpiwory.
 • Rzeczy i drobiazgi, takie jak bielizna, skarpetki czy rajstopy, które trudno utrzymać w porządku, najlepiej jest chować w szufladach wykonanych w całości z płyty laminowanej. Przeważnie są to szuflady o głębokości 12 cm i szerokości 50 cm, ale przewidujemy także głębsze i szersze, dostosowane do formy przechowywania.
 • Wybrane szuflady można ponadto zaopatrzyć w wyróżniające się wkłady, grupujące ich obszar na mniejsze części do ustalonego użytkowania. Umożliwia to zachowanie ładu i pozwala  ustrzec się przed  zawieruszeniem rzeczy,  zwłaszcza  drobiazgów.
 • Nie licząc szuflad, w garderobach niezwykle funkcjonalne są również wysuwane, druciane kosze oraz metalowe, ażurowe półki. Są one wystarczająco użyteczne, gdyż dają możliwość przejrzenia ich wnętrza bez potrzeby wysuwania. Jest to dość pomocne  w sytuacjach, kiedy natychmiast chcemy coś odszukać, a ponadto gwarantują one idealną wentylacje zgromadzonym rzeczom. W garderobie w miejscu do tego specjalnie przeznaczonym możemy również gromadzić obuwie zarówno to codzienne jak i sezonowe. Pod tym względem najlepsze są wysuwane półki wykonane z płyty laminowanej i zamocowane na prowadnicach, do których można doczepić relingowy uchwyt, usytuowane pod właściwym kątem metalowe drążki będące  podporą dla buta lub ażurowej półki, które dają możliwość łatwego dojścia do butów.

1 + 12 =

Romax punkt obsługi klienta
Romax

Firma Drutex jest wiodącym producentem okien zarówno w Polsce jak i Europie.Okna pcv firmy Drutex są znane zarówno ze swojej jakości jak i solidności wykonania. Tak zwany ciepły profil GL SYSTEM jest zaprojektowanym systemem okien pcv przez firmę DRUTEX S.A. dla klientów którzy stawiają na jakość ale przede wszystkim na estetykę i nowoczesność. Okna pcv firmy Drutex mają pięciokomorową budowę profilu w którym występuje odpowiednie uszczelnienie szyb a także ramy. Takie rozwiązanie daje w oknach pcv doskonałą izolację termiczną. Okna pcv oferowane przez tego producenta mają różne kształty, w tym także zaokrąglone linie profilu. Autorski system firmy Drutex GL System otwiera niesamowite możliwości kreowania klientom okien do każdego domu i mieszkania, tak aby były spełnione wszelkie wymagania techniczne ale przede wszystkim, żeby okna miały najmodniejsze walory estetyczne.
Okna pcv z profilami zaokrąglonymi są w tej chwili wpisane na najnowocześniejsze trendy stolarki okiennej w Europie. Firma Romax Piła oferując Państwu powyższe okna wie, że połączenie jakości, designu i atrakcyjnej ceny będzie stanowić dla Państwa ciekawą ofertę. Decydując się na zakup  okien w firmie Romax Piła możecie Państwo być pewni, że oferowane przez nas wyroby, są oknami najlepszych polskich firm, firm które swą jakością i atrakcyjną ceną podbiły nie tylko rynek w Polsce ale także i w Europie.
Oferując od wielu lat najlepsze okna pcv, przedstawiamy do Państwa dyspozycji zarówno nasze wieloletnie doświadczenie jak i najnowsze trendy technice i estetyce z branży nowoczesnych okien pcv. Mamy doświadczenie w wielu dziedzinach związanych z budową i wyposażeniem domów i mieszkań. Z ogromną przyjemnością pomożemy Państwu w umeblowaniu mieszkania tak aby było zarówno funkcjonalne jak i przede wszystkim bardzo wygodne. Wiemy także jak bardzo szybko przybywa wszelkich rzeczy w naszych mieszkaniach dlatego doradzimy , zaprojektujemy i doradzimy jak wykonać meble aby pomieściły wszystkie niezbędne przedmioty w Państwa mieszkaniach. Poza oknami pcv oferujemy także szafy i meble do zabudowy. Chętnie zaskoczymy Państwa najnowszymi trendami w wyposażeniu wnętrz a także sprawimy, że wykonanie przez nas szafy czy okien, będzie dla Państwa jedną z najlepszych inwestycji w dom lub mieszkanie. Firma Romax Piła oferuje doskonałą obsługę klienta. Bezpłatnie odwiedzi Państwa projektant i wykonana kompleksową wycenę, a montażem okien zajmie się profesjonalna ekipa montażowa. Decydując się na zakup okien w naszej firmie  możecie Państwo liczyć na dogodny system ratalny. Jesteśmy do dyspozycji zarówno osób prywatnych jak i firm. Zamówimy dla Państwa dowolnie skonfigurowane okna pcv, dostarczymy je i zamontujemy według Państwa wymagań i przedstawionych wzorów.