POKÓJ DZIECIĘCY

Projektując pokój dziecka  warto dopasować jego aranżację do charakteru naszej pociechy.  Elementy, które z powodzeniem sprawdzą się w przypadku spokojnych maluchów, mogą przeciwnie zadziałać na dzieci bardziej aktywne, które cenią ruch. Zasada jet prosta, ten pokój musi być pomysłowy. Szafa z drzwiami przesuwnymi w pokoju dziecka, daje możliwość rozstrzygnięcia wielu nieporozumień i zorganizowanie pomieszczenia. W sytuacji młodszych dzieci proponujemy tak podzielić szafę tak, by stworzyć segment ubraniowy oraz  obszar z półkami porządkującymi zabawki. Kiedy dziecko trochę podrośnie strefa na zabawki będzie mogła zostać przekształcona na moduł ubraniowy.

Zawieszenie drążków ubraniowych jeden nad drugim, daje szansę na dodatkowe miejsce, gdzie trzymać będziemy więcej rzeczy wiszących, a system półek i szuflad pozwoli nam na lepszą segregacje rzeczy i zachowanie porządku. Na wyższej  półce pawlaczowej możemy przechowywać ubrania sezonowe. Niższe półki i miejsce pod drążkiem na ubrania mogą zapełnić się pudłami czy skrzyniami z zabawkami, klockami czy innymi drobiazgami malucha.

Podczas planowania szafy dla nastolatka zdecydowanie nie możemy zapomnieć o dużej ilości drążków i półek. Szuflady w tej sytuacji, możemy wykorzystać jako schowki na bieliznę, czapki i inne ubraniowe dodatki naszej pociechy.

Szafa zamykana drzwiami przesuwnymi stwarza pole do błyskawicznego zapanowania nad nieładem i bałaganem. Ściśnięcie ogromnej ilości rzeczy nie przyczyni się do nagłego otwarcia  drzwi i uruchomienia lawiny spadających ubrań. Ponadto nie zajmują one miejsca i nie zmniejszą pokoju. Dodatkowym atutem  proponowanych mebli do pokoju dziecięcego są inne dostępne meble na wymiar, mianowicie biurka, komody, regały i łóżka. Oferujemy wykonanie wszystkich mebli z tego samego tworzywa i barw co szafa, co stanowi próbę  podtrzymania takiego samego stylu  i wystroju w pokoju młodego człowieka.

 

Porady

  • Szafa ze względu na swoje rozmiary zazwyczaj dominuje w pokojach dziecięcych. Zatem warto stworzyć taką szafę, która będzie wyjątkową i ciekawą ozdobą. Z pewnym sukcesem można użyć, jako wypełnienie drzwi szkła kolorowego, które jest podklejone folią bezpieczną i można je łatwo utrzymać w czystości. W wielu przypadkach dzieci mają skłonności do przylepiania naklejek czy malowania po drzwiach szafy, a te szklane bez problemu można wyczyścić.
  • Drzwi z płyty lub ze wstawkami z eco skóry w interesującej barwie również mogą być kreatywnym sposobem na stworzenie szafy, zwłaszcza jeśli inne meble w pokoju, jak biurko, łóżko czy komodę stworzymy w identycznym stylu i wystroju.
  • Dość ciekawe i pomysłowe rozwiązaniem to zamontowanie w szafie drzwi przesuwnych z grafiką na szkle np. przedstawiającymi postaci z bajek lub wizerunek muzycznego idola. Tego typu rozwiązanie jest bardzo praktyczne, gdyż unikniemy w ten sposób ryzyka, że nasze dziecko będzie chciało przyozdabiać swój pokój naklejkami czy też plakatami Dodatkowo za kilka lat wymieniając same drzwi w szafie będziemy mogli z pokoju małego chłopca i stworzyć pokój nastolatka.
  • Urządzając pokój dla dziecka, dobrze jest omówić nasze pomysły właśnie z nim. Wówczas zapobiegniemy wszelkim nieporozumieniom, zwłaszcza argumentowi, że nie trafiliśmy w gust własnego dziecka.
  • Szafa z drzwiami przesuwnymi w pokoju dziecięcym to bardzo praktyczne podejście w kwestii umeblowania pokoju. Drzwi przesuwne zajmują mało miejsca, bezproblemowa można je rozsunąć i zasunąć nawet najmłodszym pociechom. W środku można wyznaczyć miejsce na skrzynie z klockami czy zabawkami lub podzielić szafę na dwie części: odzieżową i na zabawki. Wszystkie pluszaki, maskotki i lalki będą miały swoje miejsce na półkach umieszczonych w zasięgu rąk dziecka, a ich schowanie nie sprawi maluchom żadnych trudności.
  • Należy pamiętać, że w dziecięcej szafie zazwyczaj  istnieje artystyczny nieład, wszystko jest niepoukładane, nie ma swojej kolejności i bardzo często z tzw. górką. Przy drzwiach przesuwnych nie stanowi to problemu, gdyż mamy pewność, że nie otworzą się w niespodziewanym momencie, odsłaniając świat naszego dziecka oczom gości.

3 + 7 =

Romax punkt obsługi klienta
Romax

Firma Drutex jest wiodącym producentem okien zarówno w Polsce jak i Europie.Okna pcv firmy Drutex są znane zarówno ze swojej jakości jak i solidności wykonania. Tak zwany ciepły profil GL SYSTEM jest zaprojektowanym systemem okien pcv przez firmę DRUTEX S.A. dla klientów którzy stawiają na jakość ale przede wszystkim na estetykę i nowoczesność. Okna pcv firmy Drutex mają pięciokomorową budowę profilu w którym występuje odpowiednie uszczelnienie szyb a także ramy. Takie rozwiązanie daje w oknach pcv doskonałą izolację termiczną. Okna pcv oferowane przez tego producenta mają różne kształty, w tym także zaokrąglone linie profilu. Autorski system firmy Drutex GL System otwiera niesamowite możliwości kreowania klientom okien do każdego domu i mieszkania, tak aby były spełnione wszelkie wymagania techniczne ale przede wszystkim, żeby okna miały najmodniejsze walory estetyczne.
Okna pcv z profilami zaokrąglonymi są w tej chwili wpisane na najnowocześniejsze trendy stolarki okiennej w Europie. Firma Romax Piła oferując Państwu powyższe okna wie, że połączenie jakości, designu i atrakcyjnej ceny będzie stanowić dla Państwa ciekawą ofertę. Decydując się na zakup  okien w firmie Romax Piła możecie Państwo być pewni, że oferowane przez nas wyroby, są oknami najlepszych polskich firm, firm które swą jakością i atrakcyjną ceną podbiły nie tylko rynek w Polsce ale także i w Europie.
Oferując od wielu lat najlepsze okna pcv, przedstawiamy do Państwa dyspozycji zarówno nasze wieloletnie doświadczenie jak i najnowsze trendy technice i estetyce z branży nowoczesnych okien pcv. Mamy doświadczenie w wielu dziedzinach związanych z budową i wyposażeniem domów i mieszkań. Z ogromną przyjemnością pomożemy Państwu w umeblowaniu mieszkania tak aby było zarówno funkcjonalne jak i przede wszystkim bardzo wygodne. Wiemy także jak bardzo szybko przybywa wszelkich rzeczy w naszych mieszkaniach dlatego doradzimy , zaprojektujemy i doradzimy jak wykonać meble aby pomieściły wszystkie niezbędne przedmioty w Państwa mieszkaniach. Poza oknami pcv oferujemy także szafy i meble do zabudowy. Chętnie zaskoczymy Państwa najnowszymi trendami w wyposażeniu wnętrz a także sprawimy, że wykonanie przez nas szafy czy okien, będzie dla Państwa jedną z najlepszych inwestycji w dom lub mieszkanie. Firma Romax Piła oferuje doskonałą obsługę klienta. Bezpłatnie odwiedzi Państwa projektant i wykonana kompleksową wycenę, a montażem okien zajmie się profesjonalna ekipa montażowa. Decydując się na zakup okien w naszej firmie  możecie Państwo liczyć na dogodny system ratalny. Jesteśmy do dyspozycji zarówno osób prywatnych jak i firm. Zamówimy dla Państwa dowolnie skonfigurowane okna pcv, dostarczymy je i zamontujemy według Państwa wymagań i przedstawionych wzorów.