AKCESORIA DO SZAF

Komandor to idealny sposób na zorganizowanie przestrzeni. Szafy dostępne w naszej ofercie rozszerzyliśmy o potrzebne elementy i akcesoria oraz system organizerów. Dzięki temu w szafie zmieści się o wiele więcej rzeczy i bez problemu w domu utrzymamy porządek.

W zależności od przeznaczenia są wykonywane na odpowiedni rozmiar. Półki mogą być płytkie, krótkie, szerokie i długie. Zazwyczaj są robione z płyty o grubości 18 mm, ale w razie potrzeby produkujemy też półki o grubości 28 mm. Półki mogą mieć prowadnice przymocowane do krótszych boków plus uchwyt w przedniej części ? półki takie stosowane są w garderobach, do przechowywania już poskładanych ubrań.

Przy montowaniu półek trzeba pamiętać, by nie były one dłuższe niż 1 m. Jest to istotne z racji obciążenia półki przedmiotami, które się na niej będą znajdować. Zbytnie obciążenie może doprowadzić do wygięcia półki. Przy codziennym użytkowaniu warto zwrócić uwagę na głębokość półek. Lepiej układać rzeczy obok siebie, niż budować z nich wielkie stosy.

Aby zapobiec układaniu ubrań w taki sposób, należy zadbać o odpowiednie odstępy między półkami. Ubrania, które znajdują się na samym dole wysokiej sterty trudniej się wyjmuje, a także mogą się one przewracać. Najlepiej szerokość półek dostosować do ilości rzeczy, które na niej kładziemy ? jeden lub dwa komplety ubrań obok siebie to optymalne rozwiązanie. Pozwoli to nam w całości wykorzystać miejsce na półce.

Montowana za pomocą rozet do ścianek wewnętrznych lub boku szafy metalowa rura, na której umieszcza się wieszaki na ubrania. Zawiesić można na niej zarówno krótkie jak i długie ubrania. Szafa może zostać optymalnie wykorzystana przez zamontowanie dwóch drążków, jednego na drugim. Aby uniknąć wygięcia się metalowej rurki pod wpływem ciężaru ubrań, należy pamiętać, by jej długość nie była dłuższa niż 1 metr.

Idealny, by trzymać w nim ręczniki oraz pościel. Ażurowa obudowa zapewnia idealny obieg powietrza, przez co rzeczy dłużej pachną świeżością, a nam jest prościej zobaczyć co znajduje się we wnętrzu kosza bez potrzeby jego wysuwania.

Znajdujące się w ofercie kosze różnej szerokości i głębokości w kolorze srebrnym, białym oraz chromowane można montować w garderobach lub szafach. Kosz chromowanym w pełni się wysuwa i cicho domyka.

Można na nich przechowywać maksymalnie 6 par butów, a pełen wysuw daje dostęp do każdej z nich. Prawidła mają tą zaletę, że zapobiegają odkształceniu się obuwia, dzięki czemu nie trzeba ich wypychać. Stojaki warto mocować w garderobach, gdzie przechowujemy buty na cały sezon oraz w szafkach w korytarzach i przedpokojach.

Paski, krawaty męskie oraz kobiece apaszki i chusty można przechowywać na tego rodzaju elemencie wyposażenia szafy. Nie zajmuje on wiele miejsca, gdyż jest montowany do bocznej ścianki, a wąskie przestrzenie mebla też nie stają się problematyczne dzięki pełnemu wysuwowi. Zalecamy wieszak w wersji chromowanej oraz w kolorze czarnym z innej linii, aby dopasować go do pozostałych dodatków w szafie. Wariant wieszaka w linii chromowanej mieści na sobie 6 pasków i 11 krawatów.

Montowany pod półką, w szafach o głębokości mniejszej niż 50 cm. Bez problemu możemy dostać się do powieszonych na nim ubrań dzięki pełnemu wysuwowi.

Można na nim przechowywać nie tylko tą część garderoby, ale także – dzięki osobnej przestrzeni ? paski oraz szczotkę do czyszczenia ubrań. Chromowany wieszak jest przystosowany do powieszenia na nim 8 par spodni, a antypoślizgowe gumki, w które są wyposażone drążki sprawiają, że ubrania się nie zsuwają. Wieszak tak samo jak inne elementy posiada pełen wysuw, co zapewnia wygodę użytkowania i łatwy dostęp do odzieży. Z wieszaka skorzystają też kobiety ? można na nim umieścić spódnice.

Element o ażurowej konstrukcji znajduje zastosowanie w garderobach, gdzie uprzednio wyczyszczone obuwie przechowywane jest na najbliższy sezon. Półki mogą być montowane jedna nad drugą, przez co można stworzyć wydzieloną w szafie lub garderobie przestrzeń z obuwiem, a pełen wysuw półki zapewnia pełen dostęp do jednej z 4 par obuwia.

Wykonany z płótna głęboki worek może mieć różne zastosowanie, na przykład jako schowek na brudne ubrania lub na te przeznaczone do prasowania. Głównym materiałem jest płótno, zatem zapewnia ono łatwy obieg powietrza oraz pozwala na bezproblemowe zdjęcie kosza, aby go wyprać lub wyczyścić, co istotne jest, aby zachować w miejscu przechowywania ubrań odpowiednią higienę. Kosz na bieliznę można zamontować w szafach i garderobach w sypialni oraz pomieszczeniach gospodarczych takich jak suszarnia czy pralnia.

Jest to element, który zapewnia łatwiejszy dostęp do powieszonych w wyższych częściach szafy ubrań. Do ściągania w dół poziomej rurki, na której znajdują się wieszaki, służy drążek z chwytakiem. Górne partie szafy są często niedostępne dla osób niskich lub niepełnosprawnych, zatem pantograf jest polecany szczególnie dla nich.

Użyteczny, wysuwany skrzyniowy moduł, na który składa się drążek do powieszenia krawatów oraz dwustronna przegroda na paski. Niewielkie rozmiary szuflady pozwalają na zamontowanie jej w niewielkich przestrzeniach garderoby lub szafy.

Szuflady można ułożyć w jednej części szafy kolumnowo lub w dwóch modułach blisko siebie. Prowadnice, uchwyty oraz głębokość czy szerokość szuflad mogą być dopasowane do tego, co chcemy w nich przechowywać. Bardzo użyteczne są szuflady z pełnym lub niepełnym wysuwem, które umożliwiają łatwy dostęp do rzeczy w nich się znajdujących. Ciche domknięcie zapewnia możliwość zamontowania w szufladach hamulca, który spowalnia jej ruch w końcowej fazie zamykania. Otwieranie poprzez naciśnięcie czoła szuflady możliwe jest w przypadku zastosowania systemu tipp-on, co wyklucza jednak zamontowanie hamulca. Bez względu na wybrany rodzaj szuflady, dobrze jest się zastanowić nad ich optymalnym rozmieszczeniem, aby mieć do nich szybki i łatwy dostęp. Dobrym pomysłem jest zamontowanie oświetlenia w szufladach, które przydatne jest w słabo oświetlonych pomieszczeniach, jak na przykład przedpokój. Nie trzeba wtedy zapalać głównego światła znajdującego się w pomieszczeniu, gdyż we wnętrzu szuflady samoczynnie zapala się oświetlenie w momencie jej wysuwania.

Te dwa użyteczne elementy wyposażenia wnętrza szafy pozwalają na przymocowanie do bocznej ściany mebla rury od odkurzacza i wyznaczenia miejsca na żelazko. Dzięki nim, już nigdy nie rura od odkurzacza nie wypadnie na podłogę w momencie otwierania szafy, a żelazko umiejscowione w stosownym uchwycie nie wymaga montowania kolejnej półki i nie zajmuje miejsca na innych.