SYPIALNIA

Oferta mebli do sypialni to nie tylko szaf z drzwiami przesuwnymi, ale również jak łóżka, szafki nocne i komody. Tak ogromny wybór mebli, z pewnością usprawni organizację wystroju wnętrza bez potrzeby wizyty w kolejnych punktach handlowych i urządzania mieszkania na raty. Mając zamiar zaprojektowania sypialni na nowo, trzeba wziąć pod uwagę podstawową funkcję tego miejsca i pamiętać o jego kluczowej części, mianowicie o łóżku. Podstawowym atutem prezentowanych przez nas łóżek jest to, iż możemy je perfekcyjnie zestawić z szafą oraz innymi meblami pod względem koloru i designu.

Pomieszczenia przeznaczone na sypialnię zazwyczaj mają niewielki metraż. Z tego względu szafy z drzwiami przesuwnymi lub łamanymi to nadzwyczaj funkcjonalne rozwiązanie do małych pokoi. W tego typu sytuacjach, odległość pomiędzy szafą a łóżkiem nie musi być duża, a ponadto otwarcie drzwi szafy nie jest dla niej formą blokady. Jeśli w domu, w innym pokoju stoi już szafa, w której znajdują ubrania wierzchnie i codzienne, to wówczas w szafie sypialnianej możemy przechowywać rzeczy bieliźniane jak ręczniki, pościel, obrusy, pledy, koce lub bielizna osobista. Tym samym nie ma przymusu montowania w szafie drążków czy wieszaków na odzież i półek na obuwie. Musimy jedynie odpowiednio rozplanować umiejscowienie półek, szuflad i koszy.

W znacznie większych sypialniach proponujemy montaż drzwi przejściowych lub podwieszanych, aby móc w pokoju o dużym metrażu wyznaczyć część garderobianą i przeznaczoną do spania. Takie rozwiązanie jest niebywale funkcjonalne. Strefa za drzwiami garderoby, to przestrzeń przeznaczona na odzież i bieliznę przechowywanych dzięki systemowi wieszaków, półek, szuflad i drążków, a strefa z łóżkiem to miejsce do chwili wytchnienia.

Dodatek do szafy w naszej sypialni mogą stanowić komody występujące w różnorodnych wysokościach i szerokościach, z drzwiczkami przesuwnymi lub z szufladami. Dobór komody i jej wielkość uzależniony jest od wymogów przyszłych użytkowników, charakteru wnętrza, w którym będą się znajdowały i funkcji, jaką mają spełniać.