KUCHNIA

W wielu mieszkaniach czy domach, kuchnia jest pomieszczeniem, które stanowi ich serce. Zatem jej zaprojektowanie i urządzenie jest najważniejsze dla tych, którzy uwielbiają w niej przebywać, przyrządzając potrawy, i tych, którzy jedynie lubią tam jeść. Komandor oferuje systemy drzwi przesuwnych i uchylnych, które idealnie mogą być wykorzystane w drzwiczkach mebli kuchennych. Ogromna dowolność w wyborze wypełnienia tych drzwiczek i frontów kuchennych sprawia, że mogą one stanowić stylistyczną i klimatyczną jedność np. z przylegającą do kuchni jadalnią. Co więcej proponowane drzwi przejściowe pojedyncze lub podwójne, w szybki i efektowny sposób uproszczą podział części roboczej pomieszczenia od części jadalnej. Ogromny wybór płyt, blatów i akcesoriów decyduje, o tym że meble kuchenne na wymiar, są bardzo praktyczne, dobrane w sam raz do wymagań, marzeń i środków finansowych naszych klientów.

Porady

  • Meble kuchenne mogą zostać ustawione na kilka sposobów np. układ szafek przyjmie kształt litery U, L. Popularna jest również zabudowa jednorzędowa (wszystkie szafki na jednej ścianie) oraz dwurzędowa (szafki ma przeciwległych ścianach). Klienci decydują się również na tzw. „wyspę”, czyli zabudowa ustawiona w centralnym punkcie kuchni.
  • W dobrze zorganizowanej kuchni można wyszczególnić podział na 5 stref: przechowywanie żywności, przygotowywanie posiłków, przechowywanie sprzętów kuchennych, przechowywanie środków czystości i odpadków, przechowywanie sztućców i zastawy.
  • Istotą kuchni jest jej ergonomia, która pozwala efektywnie spędzać czas na przygotowywaniu posiłków, pozwala na wyznaczenie miejsca na gromadzenie produktów oraz sprzętu AGD i zastawy. Stąd też obmyślając układ mebli w kuchni trzeba szczególnie planować każdą wolną przestrzeń oraz możliwości jakie dają dodatki do mebli kuchennych m.in.: wyposażenie szafek, szuflad czy różnego rodzaju organizery itp