POKÓJ DZIECIĘCY

Projektując pokój dziecka warto dopasować jego aranżację do charakteru naszej pociechy. Elementy, które z powodzeniem sprawdzą się w przypadku spokojnych maluchów, mogą przeciwnie zadziałać na dzieci bardziej aktywne, które cenią ruch. Zasada jet prosta, ten pokój musi być pomysłowy. Szafa z drzwiami przesuwnymi w pokoju dziecka, daje możliwość rozstrzygnięcia wielu nieporozumień i zorganizowanie pomieszczenia. W sytuacji młodszych dzieci proponujemy tak podzielić szafę tak, by stworzyć segment ubraniowy oraz obszar z półkami porządkującymi zabawki. Kiedy dziecko trochę podrośnie strefa na zabawki będzie mogła zostać przekształcona na moduł ubraniowy.

Zawieszenie drążków ubraniowych jeden nad drugim, daje szansę na dodatkowe miejsce, gdzie trzymać będziemy więcej rzeczy wiszących, a system półek i szuflad pozwoli nam na lepszą segregacje rzeczy i zachowanie porządku. Na wyższej półce pawlaczowej możemy przechowywać ubrania sezonowe. Niższe półki i miejsce pod drążkiem na ubrania mogą zapełnić się pudłami czy skrzyniami z zabawkami, klockami czy innymi drobiazgami malucha.

Podczas planowania szafy dla nastolatka zdecydowanie nie możemy zapomnieć o dużej ilości drążków i półek. Szuflady w tej sytuacji, możemy wykorzystać jako schowki na bieliznę, czapki i inne ubraniowe dodatki naszej pociechy.

Szafa zamykana drzwiami przesuwnymi stwarza pole do błyskawicznego zapanowania nad nieładem i bałaganem. Ściśnięcie ogromnej ilości rzeczy nie przyczyni się do nagłego otwarcia drzwi i uruchomienia lawiny spadających ubrań. Ponadto nie zajmują one miejsca i nie zmniejszą pokoju. Dodatkowym atutem proponowanych mebli do pokoju dziecięcego są inne dostępne meble na wymiar, mianowicie biurka, komody, regały i łóżka. Oferujemy wykonanie wszystkich mebli z tego samego tworzywa i barw co szafa, co stanowi próbę podtrzymania takiego samego stylu i wystroju w pokoju młodego człowieka.

Porady

  • Drzwi z płyty lub ze wstawkami z eco skóry w interesującej barwie również mogą być kreatywnym sposobem na stworzenie szafy, zwłaszcza jeśli inne meble w pokoju, jak biurko, łóżko czy komodę stworzymy w identycznym stylu i wystroju.
  • Dość ciekawe i pomysłowe rozwiązaniem to zamontowanie w szafie drzwi przesuwnych z grafiką na szkle np. przedstawiającymi postaci z bajek lub wizerunek muzycznego idola. Tego typu rozwiązanie jest bardzo praktyczne, gdyż unikniemy w ten sposób ryzyka, że nasze dziecko będzie chciało przyozdabiać swój pokój naklejkami czy też plakatami Dodatkowo za kilka lat wymieniając same drzwi w szafie będziemy mogli z pokoju małego chłopca i stworzyć pokój nastolatka.
  • Urządzając pokój dla dziecka, dobrze jest omówić nasze pomysły właśnie z nim. Wówczas zapobiegniemy wszelkim nieporozumieniom, zwłaszcza argumentowi, że nie trafiliśmy w gust własnego dziecka.
  • Szafa z drzwiami przesuwnymi w pokoju dziecięcym to bardzo praktyczne podejście w kwestii umeblowania pokoju. Drzwi przesuwne zajmują mało miejsca, bezproblemowa można je rozsunąć i zasunąć nawet najmłodszym pociechom. W środku można wyznaczyć miejsce na skrzynie z klockami czy zabawkami lub podzielić szafę na dwie części: odzieżową i na zabawki. Wszystkie pluszaki, maskotki i lalki będą miały swoje miejsce na półkach umieszczonych w zasięgu rąk dziecka, a ich schowanie nie sprawi maluchom żadnych trudności.
  • Należy pamiętać, że w dziecięcej szafie zazwyczaj istnieje artystyczny nieład, wszystko jest niepoukładane, nie ma swojej kolejności i bardzo często z tzw. górką. Przy drzwiach przesuwnych nie stanowi to problemu, gdyż mamy pewność, że nie otworzą się w niespodziewanym momencie, odsłaniając świat naszego dziecka oczom gości.